Korak po korak kroz Erasmus akreditaciju
Materijali na ovoj stranici donose više informacija o Erasmus akreditaciji u području odgoja i općeg obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja i obrazovanja odraslih te savjete za strukturiranje vaše prijave.
Krenimo od početka – što je točno Erasmus akreditacija?
U idućem video zapisu saznat ćete najvažnije informacije o pravilima prijave, vrstama prijave, prihvatljivim aktivnostima, dijelovima prijavnog obrasca te što Erasmus akreditacija donosi.
Iskustvo iz prve ruke
Erasmus+ ambasadorica Ljiljana Mraz opisuje pozitivne aspekte Erasmus akreditacije koje su primijetili u Obrtničkoj školi Koprivnica, ustanovi akreditiranoj u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.
Konzorcij u praksi
Muzej grada Pregrade akreditirani je nositelj konzorcija u području obrazovanja odraslih. Ambasador Davor Špoljar objašnjava što to za njih znači u praksi..
Promjena načina projektnog razmišljanja
Erasmus akreditacija naglasak stavlja na dugoročan strateški razvoj ustanove ili organizacije kroz internacionalizaciju i projekte mobilnosti. Strukturiranje prijave za dodjelu Erasmus akreditacije stoga podrazumijeva promjenu načina projektnog razmišljanja u usporedbi s prijašnjim prijavama za prijavu pojedinačnih projekata kratkoročne mobilnosti pojedinaca, pri čemu se naglasak stavlja upravo na kontinuirani strateški razvoj. Što to točno znači u praksi objašnjavamo u idućem video zapisu.
Ciljevi Erasmus plana
Ključni dio prijave za dodjelu Erasmus akreditacije je Erasmus plan kojim se definiraju ciljevi koje prijavitelj želi ostvariti kroz provedbu mobilnosti u sklopu dodijeljene akreditacije. U ovom dijelu možete saznati više informacija o tome kako postaviti ciljeve, odakle krenuti, s čime povezati ciljeve, kako ih točno formulirati te vidjeti i konkretne primjere ciljeva.
Erasmus plan na primjeru
Ivana Štiglec, također Erasmus+ ambasadorica, dijeli korisne savjete kako strukturirati ciljeve Erasmus plana te navodi primjere ciljeva iz vlastite ustanove, I. gimnazije Osijek, akreditirane u području odgoja i općeg obrazovanja
Proučite i praktične upute koje smo vam pripremili
Kako kvalitetno strukturirati ciljeve Erasmus plana?
Prezentacije
Upute za stručnjake za ocjenjivanje kvalitete prijava
Za one koji žele znati više dostupni su materijali Udruge S.M.A.R.T. na temu planiranja projekta: